Haberler - Kamu Görevlileri Anaokulu

Haberler

ÖZ BAKIM ÇALIŞMALARI

Özbakım becerileri kazanmak bireyim bağımsız, kenine yetebilin ve kendine güvenen bir birey olması için çok önemlidir. büyümenin en temel göstergesi kendi ihtiyaçlarımızı kendimizin karşılamasıdır. Bütün anne-babaların istediği kendi ayakları üstüne durabilen çocuklar değilmidir? bunun için çocuklarımıza öğretelim ve kendi ihtiyaçlarını karşılamalarına fırsat verelim, bu fırsatı yakaladıklarında neler yapabildiklerini izleyelim.

Devamı

VELİ KATILIM ÇALIŞMALARI

VELİ KATILIM ÇALIŞMALARI Aile Katılımı Anne-baba ve diğer aile bireylerinin çocukların eğitimine katkıda bulunmaları için katıldıkları bir süreçtir. Öğretmenlerimizin dönem içerisinde veli ile işbirliğini güçlendirmek ve iletişimi sürekli kılmak için velilerimizle ortak hazırkladıkları veli katılım çalışmaları ile velilerimizin okulda sorumluluk alarak etkinlikler hazırlayıp sunması sınıf içerisinde olumlu bir iletişime katkı sağlamakta, çocukları merkezde tutarak gelişimlerine beraber katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Kaliteli eğitimin temelini güçlü ve sağlıklı bir öğretmen veli iletişimi oluşturabilir.

Devamı

1. GELENEKSEL PİJAMA PARTİSİ

Okulumuzda sıradanlıktan kurtulup günlük etkinliklerin dışında birincisi yapılan ve çocuklardan alınan geri dönütlerle gelenekselleştirilecek olan pijama partisi spor etkinlikleri ve eğlenceli aktiviteler ile tamamlandı. 

Devamı

PİZZA YAPIMI

Okulumuzda veli katılım çalışmaları ile yapılan etkinliklerde çocuklar bu defa kendi pizzalarını yapmayı öğrendiler etkinlik sonunda pizzalarını afiyetle yiyerek etkinliği tamamladılar.

Devamı

MÜZE GEZİMİZ

Okulumuzda çocukların geçmişi tanıyıp geleceği görmelerini sağlamak için müze gezisi yapıldı. Yapılan bu gezi ile çocukların tarihten etkinlendikleri ilk olarak gördüğü tarihi eserleri heyecan ile izlediği görüldü. Etkinlik süresince çocuklar hem eğlendi hemde geçmişten günümüze bir zaman yolculuğu yaşamış oldu. gün sonunda hissettiklerini gördüklerini resimler ile ifade ederek etkinliği tamamladı.

Devamı

OKULUMUZDA EĞİTİCİ KONSER YAPILDI

Okulumuzda yeni gelen öğrencilerin uyumunu kolaylaştırmak ve onları hem eğlendirip hem öğrenmesini sağlamak için okulumuzda eğitici konser yapıldı. Yıl içinde yapılacak olan sosyal çalışmalar ile öğrencilerimizin hem öğrenmesini hem de eğlenmesini hedeflenmekteyiz.

Devamı

BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ

    KAMU GÖREVLİLERİ ANAOKULU 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI “BESLENME DOSTU OKUL PROJESİ” YILLIK ÇALIŞMA PLANI  

Devamı

"Ekmek İsrafı" Konulu resim Yarışmasında İl 3.sü olduk.

Ekmek israfına ilişkin yapılan resim yarışmasında okulumuz öğrencisi Ebrar MURAT Malatya üçüncüsü olmuştur. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Devamı